Helsingør

Kontakt Helsingør Dagblad

Helsingør Dagblad

H.P. Christensens Vej 1A

3000 Helsingør

Tlf: 49 22 21 10

Åbningstider ved telefonisk henvendelse:

Reception:

Telefon 49 22 21 10

Mandag - fredag kl. 8-13

Chefredaktør

Peter Hagmund | 29 66 12 82 | peh@jfmedier.dk

Ansvarshavende chefredaktør:

Peter Orry | por@jfmedier.dk

Kundeservice:

Reklamation, pause og flyt her

Telefon 43 33 23 00

Mandag-fredag kl. 7-17

Lørdag-søndag kl. 8-11, kun reklamation

NB: Ring senest 9.45, hvis avisen skal efterlevere samme dag.

Redaktionen

Telefon 43 33 23 13

redaktionen@hdnet.dk

Redaktionschef:

Josephine Vedel |50 53 01 93 | j.vedel@hdnet.dk

Politisk redaktør:

Jesper Munch Nielsen | 43 33 23 14 | j.munch@hdnet.dk

Fællesskabs- og Debatredaktør :

Julia Friis Jørgensen | 23 36 56 44 | jufrj@jfmedier.dk

Sportsredaktør:

Andreas Mayerhofer | 28 71 03 83 | a.mayerhofer@hdnet.dk

Journalister:

Niels Berg | 43 33 23 17 | n.berg@hdnet.dk

Kirsten Moth | 43 33 23 63 | k.moth@hdnet.dk

Tine Zedeler | 30 98 40 01 | t.zedeler@hdnet.dk

Claus Kjærsgaard | 20 75 14 48 | c.kjaersgaard@hdnet.dk

Lars Lindevall | 25 85 31 25 | l.lindevall@hdnet.dk

Jacob Henriquez | 43 33 23 13 | j.henriques@hdnet.dk

Katrine Carøe Wandrup | 51 22 29 56 | k.wandrup@hdnet.dk

Sidsel Brandt Hasberg | 21 44 57 48 | sibha@jfmedier.dk

Sten Kjærsgaard | 22 57 80 16 | s.kjaersgaard@jfmedier.dk

Kristoffer Hanberg Clemmensen | 27 50 95 75 | khc@jfmedier.dk

Annoncer

Telefon 43 33 23 30

Åbningstid: Mandag til fredag kl. 9-15

annonce@hdnet.dk

Kommerciel chef:

Peter Fugl | 20 60 63 33 | pfu@jfmedier.dk

Medierådgivere:

Stig Teil Kristensen | 43 33 23 32 | stk@jfmedier.dk

Frederik Jegind | 41 37 02 16 | fjc@jfmedier.dk

Jan Gløët | 43 33 23 18 | janag@jfmedier.dk

Marketingkoordinator/salgssupport :

Nanna Bach Rasmusen | På barsel

Anette Milert Hansen | 43 33 23 06 | anmha@jfmedier.dk

Følg os på de sociale medier

Facebook - Helsingør Dagblad

Vi modtager meget gerne pressemeddelelser. Sørg for som afsender, at du har rettighederne til det indhold, du sender til os. Når du sender indhold til os, giver du os samtidig ret til, at anvende de billeder og filer, der er vedhæftet de indsendte mails.

Læserbreve sendes til debat@hdnet.dk Afsenderens fulde navn og adresse skal oplyses. Vedhæft gerne foto af skribenten. Redaktionen forbeholder sig ret til at redigere og forkorte indsendte indlæg.

AVISEN DANMARK

Chefredaktør:

Peter Rasmussen | 654 5 51 87 | pr@jfmedier.dk

Erhvervsredaktør:

Jens Bertelsen | 65 45 58 99 | jenbe@jfmedier.dk

Nyhedsredaktører:

Mogens Kruse | 65 45 51 11 | mja@jfmedier.dk

Tino Rueskov Pedersen | 65 45 51 11 | trp@jfmedier.dk

Journalister:

Lone Schaumann | 6345 2168 | losc@jfmedier.dk

Kasper Løvkvist | 65 45 51 58 | kasper@jfmedier.dk

Flemming Mønster | 65 45 57 01 | flmo@jfmedier.dk

Nanna Bundgaard Bruun | 65 45 54 11 | nabb@jfmedier.dk

Tommy Byrne | 65 45 51 94 | tby@jfmedier.dk

Helsingør For abonnenter

Trods protester: Kommunen anlægger dyr superbane til fodboldlandsholdet

Nordsjælland

Følg med her: Få seneste nyt om trafik og politi

Danmark

Tirsdagens coronatal: 155 nye smittede - 15 færre indlagte

Helsingør

Fire firmabiler skåret op: - Det er hamrende frustrerende

Helsingør For abonnenter

Celine spærres inde på sin konfirmationsdag: - Vi havde ikke fået noget at vide

Nordsjælland

Seks uønskede besøg hver dag i Nordsjælland:  Sådan kan du snyde tyven i ferien

Kultur

Nærheden er lige til at spise: Annette og Erik fra Villa Brinkly satser på bæredygtig hoteldrift og vilde råvarer

Danmark

Her er de nyeste corona-tal søndag: 497 nye smittetilfælde

Navne

Tæt knyttet til gymnasiet – også 40 år efter studentereksamen

Nordsjælland

Følg med her: Få seneste nyt om trafik og politi

Debat

Bergs Bureau: De mystiske bølger på det blikstille sund

Kultur

Barchef lovede gratis omgang for hvert mål: Måtte forære over 1000 fadøl til euforiske fans

Debat

Debat: Det kunne være endt rigtig galt - jeg er dybt taknemmelig for hjælpen, jeg fik

Debat For abonnenter

Det lykkelige babyboom kræver handling fra regeringen

Debat

Klumme: Opfordring: Det er tid til at selvvaccinere os mod frygt - og lidt om gylle