Helsingør

Kontakt Helsingør Dagblad

Helsingør Dagblad

H.P. Christensens Vej 1A

3000 Helsingør

Tlf: 49 22 21 10

Åbningstider ved telefonisk henvendelse:

Reception:

Telefon 49 22 21 10

Mandag - fredag kl. 8-13

Chefredaktør

Peter Hagmund | 65 45 51 76 | peh@jfmedier.dk

Ansvarshavende chefredaktør:

Peter Orry | por@jfmedier.dk

Kundeservice:

Reklamation, pause og flyt her

Telefon 43 33 23 00

Mandag-fredag kl. 7-17

Lørdag-søndag kl. 8-11, kun reklamation

NB: Ring senest 9.45, hvis avisen skal efterleveres samme dag.

Redaktionen

Telefon 43 33 23 13

redaktionen@hdnet.dk

Redaktionschef:

Josephine Vedel |50 53 01 93 | j.vedel@hdnet.dk

Politisk redaktør:

Jesper Munch Nielsen | 43 33 23 14 | j.munch@hdnet.dk

Fællesskabs- og debatredaktør :

Julia Friis Jørgensen | 23 36 56 44 | jufrj@jfmedier.dk

Sportsredaktør:

Andreas Mayerhofer | 28 71 03 83 | a.mayerhofer@hdnet.dk

Navneredaktør:

Tine Zedeler | 30 98 40 01 | t.zedeler@hdnet.dk

Journalister:

Niels Berg | 43 33 23 17 | n.berg@hdnet.dk

Kirsten Moth | 43 33 23 63 | k.moth@hdnet.dk

Claus Kjærsgaard | 20 75 14 48 | c.kjaersgaard@hdnet.dk

Lars Lindevall | 25 85 31 25 | l.lindevall@hdnet.dk

Jacob Henriquez | 43 33 23 13 | j.henriques@hdnet.dk

Katrine Carøe Wandrup | 51 22 29 56 | k.wandrup@hdnet.dk

Kristoffer Hanberg Clemmensen | 27 50 95 75 | khc@jfmedier.dk

Lasse Brohammer | 29 64 99 40 | lajha@jfmedier.dk

Jakob Lau Wulf Svendsen | 40 38 94 44 | jakls@jfmedier.dk

Martin Rye | 43 33 23 34 | marry@jfmedier.dk

Annoncer

Telefon 43 33 23 30

Åbningstid: Mandag til fredag kl. 9-15

annonce@hdnet.dk

Kommerciel chef:

Peter Fugl | 20 60 63 33 | pfu@jfmedier.dk

Medierådgivere:

Stig Teil Kristensen | 43 33 23 32 | stk@jfmedier.dk

Jan Gløët | 43 33 23 18 | janag@jfmedier.dk

Marketingkoordinator/salgssupport :

Anette Milert Hansen | 43 33 23 06 | anmha@jfmedier.dk

Nanna Bach Rasmusen | På barsel

Følg os på de sociale medier

Facebook - Helsingør Dagblad

Vi modtager meget gerne pressemeddelelser. Sørg for som afsender, at du har rettighederne til det indhold, du sender til os. Når du sender indhold til os, giver du os samtidig ret til, at anvende de billeder og filer, der er vedhæftet de indsendte mails.

Læserbreve sendes til debat@hdnet.dk Afsenderens fulde navn og adresse skal oplyses. Vedhæft gerne foto af skribenten. Redaktionen forbeholder sig ret til at redigere og forkorte indsendte indlæg.

AVISEN DANMARK

Chefredaktør:

Peter Rasmussen | 654 5 51 87 | pr@jfmedier.dk

Erhvervsredaktør:

Jens Bertelsen | 65 45 58 99 | jenbe@jfmedier.dk

Nyhedsredaktører:

Mogens Kruse | 65 45 51 11 | mja@jfmedier.dk

Tino Rueskov Pedersen | 65 45 51 11 | trp@jfmedier.dk

Journalister:

Lone Schaumann | 6345 2168 | losc@jfmedier.dk

Kasper Løvkvist | 65 45 51 58 | kasper@jfmedier.dk

Flemming Mønster | 65 45 57 01 | flmo@jfmedier.dk

Nanna Bundgaard Bruun | 65 45 54 11 | nabb@jfmedier.dk

Tommy Byrne | 65 45 51 94 | tby@jfmedier.dk

Helsingør For abonnenter

Efter hård kritik af kommunen for langsommelighed: To måneder efter har selvmordstruede Marcus stadig ikke fået svar

Nordsjælland

Følg med her: Få seneste nyt om trafik og politi

Danmark

Fredagens coronatal: 324 nye smittede

Helsingør

Morten trækker det længstre strå i langvarig kamp mod kommunen: - Vi har lært af vores fejl

Helsingør For abonnenter

Plejehjem glemte at følge op på kræftundersøgelse: - Der er ingen undskyldninger

Helsingør

Debat: Der skal strammes op, og det haster

Helsingør For abonnenter

77-årig blev frifundet for blufærdighedskrænkelser: 'Vi havde håbet på retfærdighed'

Helsingør

U-vending gik galt: To biler kørte sammen på Kongevejen

Helsingør For abonnenter

Koster tæt på en milliard kroner: Her skal Espergærdes veje og indkørsler graves op, så kloakvandet ikke ender i Øresund

Debat

Hvilken gave vi gerne vil give Helsingør i købstadsjubilæum?

Nordsjælland

Følg med her: Få seneste nyt om trafik og politi

Helsingør

Første private lejer til nyt sundhedshus er på plads: - Vi vil gerne sætte endnu en nål på landkortet i Helsingør

Danmark

Se video med ældgammel elbil: 108 år gammel elbil havde vanvittig rækkevidde

Debat

Ugens kandidat: Når drømme bliver til virkelighed

Helsingør For abonnenter

Chokpris: Danmarks dyreste sommerhus ligger i Hornbæk

Helsingør

Svane-drama har set sin afslutning: Sådan gik det med svaneungen Egon