Helsingør

Kontakt Helsingør Dagblad

Helsingør Dagblad

H.P. Christensens Vej 1A

3000 Helsingør

Tlf: 49 22 21 10

Åbningstider ved telefonisk henvendelse:

Kundeservice:

Mandag-fredag kl. 8-16

Reception:

Telefon 49 22 21 10

Mandag - fredag kl. 8-13

Chefredaktør

Peter Hagmund | 29 66 12 82 | peh@jfmedier.dk

Ansvarshavende chefredaktør:

Peter Orry | por@jfmedier.dk

Abonnement, distribution og klager vedrørende udbringning

Telefon 43 33 23 00

Mandag-fredag kl. 8-13

Lørdag og søndag kl. 8-11

www.helsingordagblad.dk/kundeservice

Husk, at vi skal have besked senest kl. 9 på næstkommende hverdag, hvis du ønsker at få avisen efterleveret.


Redaktionen

Telefon 43 33 23 13

redaktionen@hdnet.dk

Redaktionschef:

Josephine Vedel |50 53 01 93 | j.vedel@hdnet.dk

Pressefotograf:

Lars Johannessen | 20 75 14 15 | l.johannessen@hdnet.dk

Politisk redaktør:

Jesper Munch Nielsen | 43 33 23 14 | j.munch@hdnet.dk

Debatudvikler:

Jennifer Jensen | 42 33 01 66 | j.jensen@hdnet.dk

Sportsredaktør:

Andreas Mayerhofer | 28 71 03 83 | a.mayerhofer@hdnet.dk

Journalister:

Niels Berg | 43 33 23 17 | n.berg@hdnet.dk

Kirsten Moth | 43 33 23 63 | k.moth@hdnet.dk

Tine Zedeler | 30 98 40 01 | t.zedeler@hdnet.dk

Claus Kjærsgaard | 20 75 14 48 | c.kjaersgaard@hdnet.dk

Lars Lindevall | 25 85 31 25 | l.linevall@hdnet.dk

Jacob Henriquez | 43 33 23 13 | j.henriques@hdnet.dk

Katrine Carøe Wandrup | 51 22 29 56 | k.wandrup@hdnet.dk

Sidsel Brandt Hasberg | 21 44 57 48 | sibha@jfmedier.dk

Annoncer

Telefon 43 33 23 30

Åbningstid: Mandag til fredag kl. 9-15

annonce@hdnet.dk

Annonceafdeling

Kommerciel chef:

Peter Fugl | 20 60 63 33 | p.fugl@hdnet.dk

Medierådgivere:

Sussi Bjørnholdt | 43 33 23 36 | s.bjornholdt@hdnet.dk

Stig Teil Kristensen | 43 33 23 32 | s.kristensen@hdnet.dk

Frederik Jegind | 41 37 02 16 | fjc@jfmedier.dk

Thyralis Hoffmann | 20 75 04 75 | tho@jfmedier.dk

Marketingkoordinator/salgssupport :

Nanna Bach Rasmusen | 41 37 02 09 | n.rasmussen@hdnet.dk

Følg os på de sociale medier

Facebook - Helsingør Dagblad

Vi modtager meget gerne pressemeddelelser. Sørg for som afsender, at du har rettighederne til det indhold, du sender til os. Når du sender indhold til os, giver du os samtidig ret til, at anvende de billeder og filer, der er vedhæftet de indsendte mails.

Læserbreve sendes til debat@hdnet.dk Afsenderens fulde navn og adresse skal oplyses. Vedhæft gerne foto af skribenten. Redaktionen forbeholder sig ret til at redigere og forkorte indsendte indlæg.

AVISEN DANMARK

Chefredaktør:

Peter Rasmussen | 654 5 51 87 | pr@jfmedier.dk

Erhvervsredaktør:

Jens Bertelsen | 65 45 58 99 | jenbe@jfmedier.dk

Politisk redaktør:

Thomas Funding | 20 24 39 38 | thofu@jfmedier.dk

Opinionsredaktør:

Morten Vilsbæk | 65 45 51 68 | mvi@jfmedier.dk

Nyhedsredaktører:

Mogens Kruse | 65 45 51 11 | mja@jfmedier.dk

Tino Rueskov Pedersen | 65 45 51 11 | trp@jfmedier.dk

Journalister:

Lone Schaumann | 6345 2168 | losc@jfmedier.dk

Kasper Løvkvist | 65 45 51 58 | kasper@jfmedier.dk

Flemming Mønster | 65 45 57 01 | flmo@jfmedier.dk

Nanna Bundgaard Bruun | 65 45 54 11 | nabb@jfmedier.dk

Tommy Byrne | 65 45 51 94 | tby@jfmedier.dk

Lasse Waarsøe Witt | 76 41 49 41 | lawit@jfmedier.dk

Forsiden netop nu
Debat

Klumme: Er Gud fra Færøerne?