Gå til indhold

ACC 2021 Holding ApS

2021
Stiftet
Adresse
Paradisæblevej 4, 5. 2.
2500 Valby
Kort fortalt
ACC 2021 Holding ApS blev etableret i 2021 og har adresse i Valby. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 163 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
600.000
500.000
400.000
300.000
200.000
100.000
0
Likviditetsgrad
512%
Meget god
Afkastningsgrad
3%
Svag
Soliditetsgrad
47%
Meget god
Likviditetsgrad
512%
Meget god
Afkastningsgrad
3%
Svag
Soliditetsgrad
47%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2022
2023
2024
2025
2.500.000
2.000.000
1.500.000
1.000.000
500.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning719.2651.614.8441.590.5022.327.067-
Bruttofortjeneste163.518359.244404.705596.484-
Primært resultat123.242319.491380.096563.835-
Finansielle poster netto-19.734-14.642-25.311-10.628-
Resultat før skat187.333355.693292.833628.892-
Årets resultat153.175314.509251.319549.173-
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
600.000
500.000
400.000
300.000
200.000
100.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
600.000
500.000
400.000
300.000
200.000
100.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver18.01919.543-0-
Materielle anlægsaktiver892.554975.965714.969518.485-
Finansielle anlægsaktiver262.130228.787213.703237.664-
Anlægsaktiver i alt1.172.7031.224.295928.672756.149-
Omsætningsaktiver3.269.4892.640.6622.513.4232.847.639-
Aktiver i alt4.442.1923.864.9573.442.0953.603.788-

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital2.076.5052.005.3741.746.6131.638.139-
Langfristet gæld1.532.5941.167.603681.741589.451-
Kortfristet gæld638.241520.172840.1701.178.941-
Passiver i alt4.442.1923.864.9573.442.0953.603.788-
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
5.000.000
4.000.000
3.000.000
2.000.000
1.000.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2.500.000
2.000.000
1.500.000
1.000.000
500.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012020-12-31
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31