Gå til indhold

C. FLAUENSKJOLD A/S

1977
Stiftet
11
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Nålemagervej 1
9000 Aalborg
Kort fortalt
C. FLAUENSKJOLD A/S blev etableret i 1977 og har adresse i Aalborg. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 4,6 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen engroshandel med træ og byggematerialer samt sanitetsartikler.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
C. FLAUENSKJOLD A/S
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
400
200
0
-200
-400
-600
-800
-1.000
Likviditetsgrad
196%
God
Afkastningsgrad
0%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
49%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40
Likviditetsgrad
196%
God
Afkastningsgrad
0%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
49%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
500
0
-500
-1.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste4.6065.6156.8987.4448.659
Primært resultat-42135431-927-763
Finansielle poster netto-922-71-15820
Resultat før skat-52157360-1.086-743
Årets resultat-48112267-852-583
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
400
200
0
-200
-400
-600
-800
-1.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver20012613291114
Materielle anlægsaktiver359531272309520
Finansielle anlægsaktiver492492492619854
Anlægsaktiver i alt1.0511.1498961.0191.488
Omsætningsaktiver8.7728.2928.98311.52811.601
Aktiver i alt9.8239.4419.87912.54713.089

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital4.7724.8184.7064.4394.292
Langfristet gæld581674706682668
Kortfristet gæld4.4713.9494.4677.4268.129
Passiver i alt9.8239.4419.87912.54713.089
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31