Gå til indhold

Cphdans ApS

2008
Stiftet
11
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
c/o Stenlund
Alliancevej 29, 5. th.
2450 København SV
Kort fortalt
Cphdans ApS blev etableret i 2008 og har adresse i København SV. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 3,1 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen undervisning i kulturelle discipliner.
Direktion
Ejerforhold
Cphdans ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
1.000
800
600
400
200
0
Likviditetsgrad
103%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
13%
God
Soliditetsgrad
20%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6 8 10
Likviditetsgrad
103%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
13%
God
Soliditetsgrad
20%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
1.200
1.000
800
600
400
200
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste3.1284.2292.0452.9813.668
Primært resultat5551.071673357556
Finansielle poster netto-5-3-2-2-9
Resultat før skat5491.069671373547
Årets resultat427884517287424
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
1.000
800
600
400
200
0

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver257320389295351
Materielle anlægsaktiver31420690111152
Finansielle anlægsaktiver34646033458122
Anlægsaktiver i alt917987813464625
Omsætningsaktiver3.2442.4681.8141.0932.560
Aktiver i alt4.1613.4552.6271.5573.185

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital8351.208840323736
Langfristet gæld100---0
Kortfristet gæld3.1562.1991.7441.2342.430
Passiver i alt4.1613.4552.6271.5573.185
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
1.500
1.000
500
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-07-012024-07-012024-01-012023-01-012022-01-01
Slutdato2026-06-302025-06-302024-06-302023-12-312022-12-31