Gå til indhold

DALMATIC TNV A/S

1981
Stiftet
33
Ansatte
Adresse
Lægårdsvej 9 A
8520 Lystrup
Kort fortalt
DALMATIC TNV A/S blev etableret i 1981 og har adresse i Lystrup. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 15 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen fremstilling af printplader o.lign.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Likviditetsgrad
202%
Meget god
Afkastningsgrad
16%
Meget god
Soliditetsgrad
57%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40
Likviditetsgrad
202%
Meget god
Afkastningsgrad
16%
Meget god
Soliditetsgrad
57%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste15.57913.57113.01914.14312.825
Primært resultat7.5845.4714.3787.2686.430
Finansielle poster netto-155-1.037-597-268-153
Resultat før skat7.4304.4343.7827.0016.277
Årets resultat5.7483.4292.9525.4534.983
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
6.000
5.000
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver10.42411.12410.80210.44710.107
Materielle anlægsaktiver680706456441474
Finansielle anlægsaktiver1.0571.0571.0571.0571.057
Anlægsaktiver i alt12.16112.88712.31511.94511.637
Omsætningsaktiver35.57929.83731.68435.38541.134
Aktiver i alt47.73942.72443.99947.32952.771

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital27.33721.58918.15922.20723.754
Langfristet gæld519548527514496
Kortfristet gæld17.60318.14923.08822.59226.708
Passiver i alt47.73942.72443.99947.32952.771
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-05-012024-05-012023-05-012022-05-012021-05-01
Slutdato2026-04-302025-04-302024-04-302023-04-302022-04-30