Gå til indhold

Decolux New-Line ApS

2017
Stiftet
3
Ansatte
Adresse
Granvænget 3
7400 Herning
Kort fortalt
Decolux New-Line ApS blev etableret i 2017 og har adresse i Herning. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 1,4 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen fremstilling af tekstiler til husholdningsbrug og færdige boligtekstiler.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
800
600
400
200
0
Likviditetsgrad
122%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
25%
Meget god
Soliditetsgrad
61%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 1 2 3 4 5
Likviditetsgrad
122%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
25%
Meget god
Soliditetsgrad
61%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
800
600
400
200
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste1.4399087849181.368
Primært resultat927392222197514
Finansielle poster netto-72-124-114-83-32
Resultat før skat915234161134470
Årets resultat724171131100361
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
800
600
400
200
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver1314151616
Materielle anlægsaktiver1.9642.0202.0021.7921.493
Finansielle anlægsaktiver551494531479460
Anlægsaktiver i alt2.5282.5282.5482.2871.969
Omsætningsaktiver1.2121.0378461.1461.450
Aktiver i alt3.7393.5653.3943.4333.419

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital2.2861.5621.3911.2601.275
Langfristet gæld417505572610663
Kortfristet gæld9951.4721.4291.5631.481
Passiver i alt3.7393.5653.3943.4333.419
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31