Gå til indhold

Dinesen - Gladsaxe ApS

2017
Stiftet
65
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om Dinesen - Gladsaxe ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
c/o Lars Dinesen
Sjælsøvej 33
3460 Birkerød
Kort fortalt
Dinesen - Gladsaxe ApS blev etableret i 2017 og har adresse i Birkerød. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 11 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen servering af mad i restauranter og caféer.
Direktion
Ejerforhold
Dinesen - Gladsaxe ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000
Likviditetsgrad
7%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-2%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
30%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40
Likviditetsgrad
7%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-2%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
30%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste11.89711.82814.09313.78717.839
Primært resultat-4605231.429-1.6653.639
Finansielle poster netto-477-733-546-353-192
Resultat før skat-937-210883-2.0183.447
Årets resultat-721-141731-1.5752.688
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver5.4055.8656.3257.7518.027
Materielle anlægsaktiver12.56414.15815.90717.80218.688
Finansielle anlægsaktiver110110110110110
Anlægsaktiver i alt18.07920.13322.34225.66326.826
Omsætningsaktiver8481.849871845873
Aktiver i alt18.92821.98223.21326.50827.698

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital5.5906.3116.4526.4748.049
Langfristet gæld-01.5364.3917.234
Kortfristet gæld11.69113.83513.32713.71510.087
Passiver i alt18.92821.98223.21326.50827.698
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31