Gå til indhold

Dinesen - Herlev ApS

2020
Stiftet
67
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om Dinesen - Herlev ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
c/o Lars Dinesen
Sjælsøvej 33
3460 Birkerød
Kort fortalt
Dinesen - Herlev ApS blev etableret i 2020 og har adresse i Birkerød. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 9,8 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen servering af mad i restauranter og caféer.
Direktion
Ejerforhold
Dinesen - Herlev ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000
Likviditetsgrad
20%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-10%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
48%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 10 20 30 40
Likviditetsgrad
20%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-10%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
48%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000
-4.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste9.8148.2657.29211.28012.878
Primært resultat-1.473-2.127-3.317-8591.535
Finansielle poster netto-624-964-584-259-220
Resultat før skat-2.097-3.091-3.901-1.1181.315
Årets resultat-1.632-2.481-2.946-8731.025
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.000
0
-1.000
-2.000
-3.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver92235948961
Materielle anlægsaktiver13.46314.76115.86517.51519.068
Finansielle anlægsaktiver100100110110110
Anlægsaktiver i alt13.57314.88316.01018.57320.139
Omsætningsaktiver1.5682.362656616743
Aktiver i alt15.14117.24516.66619.18920.882

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital7.304-64-5823.0663.938
Langfristet gæld-02.0455.445112
Kortfristet gæld7.83717.17014.9909.31415.240
Passiver i alt15.14117.24516.66619.18920.882
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31