Gå til indhold

Eftertid A/S

1976
Stiftet
38
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Industrivej 21
4000 Roskilde
Kort fortalt
Eftertid A/S blev etableret i 1976 og har adresse i Roskilde. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 20 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen fotografiske aktiviteter.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
10.000
5.000
0
-5.000
-10.000
Likviditetsgrad
229%
Meget god
Afkastningsgrad
-18%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
53%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 50 100 150
Likviditetsgrad
229%
Meget god
Afkastningsgrad
-18%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
53%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
10.000
5.000
0
-5.000
-10.000

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste20.03934.83035.22535.15416.926
Primært resultat-6.5427.5477.1524.870-1.191
Finansielle poster netto-2.050114-22-640-165
Resultat før skat-8.5857.6787.2314.226-1.583
Årets resultat-7.1445.8535.6153.204-1.327
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
10.000
5.000
0
-5.000
-10.000

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver8332.0043.3274.6545.855
Materielle anlægsaktiver505536374338399
Finansielle anlægsaktiver7221.6191.5921.3481.259
Anlægsaktiver i alt2.0604.1595.2936.3407.513
Omsætningsaktiver34.06031.39823.94117.8968.071
Aktiver i alt36.12035.55729.23324.23515.584

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital19.17226.31720.46414.8496.348
Langfristet gæld2.0542.5582.5161.3872.255
Kortfristet gæld14.8936.5356.1297.6836.674
Passiver i alt36.12035.55729.23324.23515.584
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-05-012024-05-012023-05-012022-05-012021-05-01
Slutdato2026-04-302025-04-302024-04-302023-04-302022-04-30