Gå til indhold

EMPORIUM PARTNERS ApS

2003
Stiftet
1
Ansatte
Adresse
Hørskætten 18
2630 Taastrup
Kort fortalt
EMPORIUM PARTNERS ApS blev etableret i 2003 og har adresse i Taastrup. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 10 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen engroshandel med informations- og kommunikationsudstyr.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
200.000
150.000
100.000
50.000
0
-50.000
Likviditetsgrad
238%
Meget god
Afkastningsgrad
25%
Meget god
Soliditetsgrad
39%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6
Likviditetsgrad
238%
Meget god
Afkastningsgrad
25%
Meget god
Soliditetsgrad
39%
God
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2022
2023
2024
2025
1.200.000
1.000.000
800.000
600.000
400.000
200.000
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-39.80361.653528.4381.082.007
Bruttofortjeneste10.073885-5.45954.17283.655
Primært resultat9.375-440-10.40647.93781.854
Finansielle poster netto-195-4353.186-9.3276.244
Resultat før skat9.737-6.835-11.54779.916180.617
Årets resultat7.979-6.878-10.30771.398161.176
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
-20.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
200.000
150.000
100.000
50.000
0
-50.000

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver003758431.310
Materielle anlægsaktiver051626-
Finansielle anlægsaktiver5223088746.61123.697
Anlægsaktiver i alt52231347747.48025.007
Omsætningsaktiver36.33022.12461.787208.025303.413
Aktiver i alt36.85122.43762.264255.505328.421

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital14.2546.27513.15293.023172.018
Langfristet gæld923-08.66419.669
Kortfristet gæld15.2919.51747.944153.625136.437
Passiver i alt36.85122.43762.264255.505328.421
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
400.000
300.000
200.000
100.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
200.000
150.000
100.000
50.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-07-012024-07-012023-07-012022-07-012021-07-01
Slutdato2026-06-302025-06-302024-06-302023-06-302022-06-30