Gå til indhold

FREDERIK FALBE-HANSEN HOLDING ApS

2011
Stiftet
1
Ansatte
Seneste nyheder
Der er i øjeblikket ingen nyheder om FREDERIK FALBE-HANSEN HOLDING ApS.
Hent flere nyheder
Adresse
Carl Plougs Vej 66
3460 Birkerød
Kort fortalt
FREDERIK FALBE-HANSEN HOLDING ApS blev etableret i 2011 og har adresse i Birkerød. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 74 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
-5.000
Likviditetsgrad
38%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
5%
Svag
Soliditetsgrad
21%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2025 2026 , 0 1
Likviditetsgrad
38%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
5%
Svag
Soliditetsgrad
21%
God
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2024
2025
150.000
100.000
50.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning121.931125.776---
Bruttofortjeneste74.00882.86182.60177.218-649
Primært resultat17.70227.19323.8283.722-649
Finansielle poster netto-16.258-12.641-398338.181
Resultat før skat1.44414.55223.7894.55517.182
Årets resultat-2.4327.93117.2134.47417.167
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
-20.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
-5.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver95.674108.386119.095131.734-
Materielle anlægsaktiver187.702141.942112.95962.31020.217
Finansielle anlægsaktiver1.5422.2506.6836.64326.732
Anlægsaktiver i alt284.918252.578238.736200.68646.949
Omsætningsaktiver42.65635.20728.58735.26421.242
Aktiver i alt327.574287.785267.323235.95168.191

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital69.63066.39060.06350.12526.911
Langfristet gæld142.00165.47562.97090.3133.287
Kortfristet gæld111.352152.603142.01994.55137.444
Passiver i alt327.574287.785267.323235.95168.191
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
400.000
300.000
200.000
100.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
80.000
60.000
40.000
20.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012021-10-012020-10-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-09-30