Gå til indhold

FÆRCH & CO. A/S

1979
Stiftet
80
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Halkjærvej 22
9200 Aalborg SV
Kort fortalt
FÆRCH & CO. A/S blev etableret i 1979 og har adresse i Aalborg SV. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 35 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
FÆRCH & CO. A/S
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
Likviditetsgrad
124%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
1%
Svag
Soliditetsgrad
26%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 50 100 150
Likviditetsgrad
124%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
1%
Svag
Soliditetsgrad
26%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
-4.000

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste35.62946.79253.15637.31831.957
Primært resultat1.5523.8644.125-2.075577
Finansielle poster netto-1.267-1.238-2.446-1.215-398
Resultat før skat2842.6272.423-9952.324
Årets resultat1581.8562.029612.283
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver0713484176264
Materielle anlægsaktiver19.52519.32220.46319.85716.309
Finansielle anlægsaktiver21.41620.99620.58517.10621.628
Anlægsaktiver i alt40.94141.03141.53137.14038.200
Omsætningsaktiver67.10348.91675.09085.04935.143
Aktiver i alt108.04489.947116.621122.18973.343

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital28.18728.03026.17423.37423.313
Langfristet gæld13.71712.61013.96414.7097.851
Kortfristet gæld54.09542.37958.46668.51934.746
Passiver i alt108.04489.947116.621122.18973.343
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-05-012024-05-012023-05-012022-05-012021-05-01
Slutdato2026-04-302025-04-302024-04-302023-04-302022-04-30