Gå til indhold

Logos Payments Holding ApS

2007
Stiftet
Adresse
Nærum Hovedgade 6
2850 Nærum
Kort fortalt
Logos Payments Holding ApS blev etableret i 2007 og har adresse i Nærum. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 153 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen finansielle holdingselskaber.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
-5.000
Likviditetsgrad
86%
Svag
Afkastningsgrad
1%
Svag
Soliditetsgrad
41%
Meget god
Likviditetsgrad
86%
Svag
Afkastningsgrad
1%
Svag
Soliditetsgrad
41%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste153.187143.903-18-28-33
Primært resultat2.0183.967---
Finansielle poster netto-4.753-2.80114617
Resultat før skat-2.7351.1654.08010.01310.677
Årets resultat-2.3121354.08110.01810.681
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
200.000
150.000
100.000
50.000
0
-50.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
-5.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver104.45376.808---
Materielle anlægsaktiver9.4829.241---
Finansielle anlægsaktiver2.7811.54159.18354.69048.991
Anlægsaktiver i alt116.71787.58959.18354.69048.991
Omsætningsaktiver90.16275.44225.37321.99821.007
Aktiver i alt206.879163.03184.55676.68869.999

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital84.66061.66961.38854.84849.167
Langfristet gæld9.9917.523---
Kortfristet gæld105.09886.66823.16821.84020.831
Passiver i alt206.879163.03184.55676.68869.999
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
250.000
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31