Gå til indhold

Madra ApS

2021
Stiftet
10
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Søndre Fasanvej 24, kl.
2000 Frederiksberg
Kort fortalt
Madra ApS blev etableret i 2021 og har adresse på Frederiksberg. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 1,8 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen drift af hoteller og lignende overnatningsfaciliteter.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
400
300
200
100
0
-100
-200
Likviditetsgrad
90%
Svag
Afkastningsgrad
13%
God
Soliditetsgrad
21%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6 8
Likviditetsgrad
90%
Svag
Afkastningsgrad
13%
God
Soliditetsgrad
21%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
500
400
300
200
100
0
-100

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste1.7881.5981.289841100
Primært resultat474378231-35-96
Finansielle poster netto1-7-9-10-4
Resultat før skat475371222-44-101
Årets resultat368289222-44-124
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.500
1.000
500
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
400
300
200
100
0
-100
-200

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver86118118129139
Materielle anlægsaktiver325390455520585
Finansielle anlægsaktiver650----
Anlægsaktiver i alt1.061508573649724
Omsætningsaktiver2.4601.491609288155
Aktiver i alt3.5211.9981.182937880

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital75038293-129-84
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld2.7471.5931.0651.042940
Passiver i alt3.5211.9981.182937880
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
800
600
400
200
0
-200

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-06-11
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31