Gå til indhold

MAZANTI-ANDERSEN ADVOKATPARTNERSELSKAB

2014
Stiftet
107
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Amaliegade 10
1256 København K
Kort fortalt
MAZANTI-ANDERSEN ADVOKATPARTNERSELSKAB blev etableret i 2014 og har adresse i København K. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 265 mio. Virksomheden er et kommanditaktieselskab/partnerselskab i branchen juridiske aktiviteter.
Direktion
Bestyrelse
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
50
40
30
20
10
0
Likviditetsgrad
95%
Svag
Afkastningsgrad
0%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
1%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 50 100 150
Likviditetsgrad
95%
Svag
Afkastningsgrad
0%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
1%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2021
2022
2023
2024
2025
400.000
300.000
200.000
100.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning322.666276.834264.270240.913228.132
Bruttofortjeneste265.126227.252217.480198.297186.535
Primært resultat-569-1.436-469579810
Finansielle poster netto5691.436469-579-760
Resultat før skat-----
Årets resultat000050
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
300.000
250.000
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
50
40
30
20
10
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver1.080558749845-
Materielle anlægsaktiver6.0395.7336.5896.0795.436
Finansielle anlægsaktiver5.3015.1875.0594.8754.698
Anlægsaktiver i alt12.42011.47812.39711.79910.134
Omsætningsaktiver173.017157.864169.146130.804129.714
Aktiver i alt185.436169.342181.543142.603139.847

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital1.7001.6501.6001.5501.550
Langfristet gæld1.5421.5121.4581.4461.411
Kortfristet gæld182.194166.180178.485139.607136.887
Passiver i alt185.436169.342181.543142.603139.847
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
200.000
150.000
100.000
50.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.500
1.000
500
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31