Gå til indhold

MINDWORKING A/S

2003
Stiftet
56
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Værkmestergade 11
8000 Aarhus C
Kort fortalt
MINDWORKING A/S blev etableret i 2003 og har adresse i Aarhus C. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 67 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen computerprogrammering.
Direktion
Bestyrelse
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
40.000
20.000
0
-20.000
-40.000
-60.000
Likviditetsgrad
213%
Meget god
Afkastningsgrad
41%
Meget god
Soliditetsgrad
56%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 20 40 60
Likviditetsgrad
213%
Meget god
Afkastningsgrad
41%
Meget god
Soliditetsgrad
56%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
40.000
20.000
0
-20.000
-40.000
-60.000
-80.000

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste67.89059.09944.64725.40145.572
Primært resultat28.86719.1084.816-11.942-69.896
Finansielle poster netto67-94156-882-868
Resultat før skat28.93418.1684.872-12.823-70.764
Årets resultat22.56116.2535.983-14.298-55.540
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
40.000
20.000
0
-20.000
-40.000
-60.000

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver10.37910.13612.37014.13413.355
Materielle anlægsaktiver1.2571.9972.6153.2713.644
Finansielle anlægsaktiver512596582567567
Anlægsaktiver i alt12.14812.72815.56617.97217.565
Omsætningsaktiver57.81726.06213.9909.6638.292
Aktiver i alt69.96638.79129.55727.63525.857

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital38.96116.400147-5.8368.461
Langfristet gæld2.7243.6502.3232.2562.283
Kortfristet gæld27.20117.31026.33329.35014.150
Passiver i alt69.96638.79129.55727.63525.857
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
40.000
30.000
20.000
10.000
0
-10.000

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-06-012024-06-012023-06-012022-06-012021-01-01
Slutdato2026-05-312025-05-312024-05-312023-05-312022-05-31