Gå til indhold

Nexa Agency Group A/S

2015
Stiftet
85
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Roholmsvej 14 A, 2. th.
2620 Albertslund
Kort fortalt
Nexa Agency Group A/S blev etableret i 2015 og har adresse i Albertslund. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 56 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen it-infrastruktur, databehandling, hosting og relaterede aktiviteter.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Likviditetsgrad
195%
God
Afkastningsgrad
39%
Meget god
Soliditetsgrad
47%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 20 40 60 80 100
Likviditetsgrad
195%
God
Afkastningsgrad
39%
Meget god
Soliditetsgrad
47%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste56.37737.58129.67019.36614.197
Primært resultat22.09210.0848.5521.3622.399
Finansielle poster netto-531-123-46-114-39
Resultat før skat21.14812.3779.0821.2662.479
Årets resultat16.04010.1557.1689611.947
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver2.7001.7101.515960-
Materielle anlægsaktiver76381318
Finansielle anlægsaktiver6.6516.7112.667606398
Anlægsaktiver i alt9.4278.4244.1911.579416
Omsætningsaktiver47.87525.52414.2825.6336.132
Aktiver i alt57.30333.94818.4737.2136.548

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital27.03518.9959.8413.6733.712
Langfristet gæld-0289289289
Kortfristet gæld24.55011.6647.4592.8942.332
Passiver i alt57.30333.94818.4737.2136.548
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
60.000
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31