Gå til indhold

NPI FINANS A/S

2008
Stiftet
Adresse
Helge Nielsens Alle 7
8723 Løsning
Kort fortalt
NPI FINANS A/S blev etableret i 2008 og har adresse i Løsning. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 8,9 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
-5.000
Likviditetsgrad
224%
Meget god
Afkastningsgrad
4%
Svag
Soliditetsgrad
54%
Meget god
Likviditetsgrad
224%
Meget god
Afkastningsgrad
4%
Svag
Soliditetsgrad
54%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste8.88312.0748.13741.72931.392
Primært resultat2.0343.79398227.06118.741
Finansielle poster netto-571-400-1.7411.519156
Resultat før skat1.4633.393-75928.58018.897
Årets resultat1.0922.592-65127.06115.625
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
-5.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver1.022051--
Materielle anlægsaktiver184122236513
Finansielle anlægsaktiver0002524
Anlægsaktiver i alt1.0404127339037
Omsætningsaktiver56.34665.97863.95993.80567.317
Aktiver i alt57.38666.01964.23294.19567.354

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital30.73932.64730.05548.33235.537
Langfristet gæld1.5003.0004.5006.0008.875
Kortfristet gæld25.14430.37229.67739.75222.892
Passiver i alt57.38666.01964.23294.19567.354
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31