Gå til indhold

NYDAN STEMPLER A/S

2001
Stiftet
3
Ansatte
Adresse
Avedøreholmen 78 B
2650 Hvidovre
Kort fortalt
NYDAN STEMPLER A/S blev etableret i 2001 og har adresse i Hvidovre. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 2,2 mio. Virksomheden er et aktieselskab i branchen andre fremstillingsaktiviteter i.a.n.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
250
200
150
100
50
0
Likviditetsgrad
302%
Meget god
Afkastningsgrad
8%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
69%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 2 4 6 8 10
Likviditetsgrad
302%
Meget god
Afkastningsgrad
8%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
69%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
400
300
200
100
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste2.2412.1132.5072.7022.922
Primært resultat289212294307259
Finansielle poster netto-15-60-13-20
Resultat før skat274206294294239
Årets resultat209155226221182
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
250
200
150
100
50
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver132027389
Materielle anlægsaktiver167218029141
Finansielle anlægsaktiver9292210204198
Anlægsaktiver i alt272331238271349
Omsætningsaktiver3.4962.7752.8342.5552.182
Aktiver i alt3.7693.1053.0712.8252.530

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital2.6002.3912.2352.0091.788
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld1.159702836816742
Passiver i alt3.7693.1053.0712.8252.530
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31