Gå til indhold

PK BIOTECH ApS

2000
Stiftet
Adresse
Foldagervej 2
4623 Lille Skensved
Kort fortalt
PK BIOTECH ApS blev etableret i 2000 og har adresse i Lille Skensved. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 23 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
PK BIOTECH ApS
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
0
-20.000
-40.000
-60.000
-80.000
Likviditetsgrad
35%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-25%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
12%
Tilfredsstillende
Likviditetsgrad
35%
Ikke tilfredsstillende
Afkastningsgrad
-25%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
12%
Tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2023
2024
2025
0
-20.000
-40.000
-60.000
-80.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste23.84241.973-234-0
Primært resultat-70.125-22.018-234-0
Finansielle poster netto-13.737-6.321-1.076645-
Resultat før skat-83.862-28.3392.3178.82017.095
Årets resultat-70.785-22.3442.3188.82017.095
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2023
2024
2025
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
-10.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
20.000
0
-20.000
-40.000
-60.000
-80.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver7.11614.812---
Materielle anlægsaktiver184.938230.691---
Finansielle anlægsaktiver4320187.906184.279154.041
Anlægsaktiver i alt192.486245.503187.906184.279154.041
Omsætningsaktiver85.29779.7347492.1770
Aktiver i alt277.783325.237188.654186.455154.041

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital32.815110.171143.721141.402121.243
Langfristet gæld-9.41719.28518.053-
Kortfristet gæld244.968187.58725.64827.00032.798
Passiver i alt277.783325.237188.654186.455154.041
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
400.000
300.000
200.000
100.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
150.000
100.000
50.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31