Gå til indhold

Sedna EMEA ApS

2019
Stiftet
7
Ansatte
Adresse
Strandvejen 125
2900 Hellerup
Kort fortalt
Sedna EMEA ApS blev etableret i 2019 og har adresse i Hellerup. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 4,9 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen computerprogrammering.
Direktion
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000
Likviditetsgrad
53%
Svag
Afkastningsgrad
-148%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-82%
Ikke tilfredsstillende
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 5 10 15 20
Likviditetsgrad
53%
Svag
Afkastningsgrad
-148%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
-82%
Ikke tilfredsstillende
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste4.9249.29712.98911.9407.151
Primært resultat-13.150-2.7972.1561.434-871
Finansielle poster netto-1.12013-557-2.634-1.900
Resultat før skat-14.269-2.7841.599-1.200-2.772
Årets resultat-14.269-2.7841.599-1.200-2.916
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
5.000
0
-5.000
-10.000
-15.000

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver04.5027.80810.37217.223
Materielle anlægsaktiver42260089
Finansielle anlægsaktiver213197194194182
Anlægsaktiver i alt2554.7258.00210.56617.494
Omsætningsaktiver8.6293.1259.63610.4156.337
Aktiver i alt8.8847.85117.63820.98023.831

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital-7.267-9.068-5.395-6.940-5.876
Langfristet gæld014.06715.46820.91221.329
Kortfristet gæld16.1512.8517.5657.0098.377
Passiver i alt8.8847.85117.63820.98023.831
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
0
-2.000
-4.000
-6.000
-8.000
-10.000

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31