Gå til indhold

SiteHub ApS

2020
Stiftet
165
Ansatte
Seneste nyheder
6. august 2025
·
scm.dk

Stærk kommerciel ny CCO skal styrke
SiteHubs
strategiske vækst

Med solid erfaring fra tech og byggebranchen skal Morten Abildgaard videreudvikle
SiteHubs
position og bringe komplekse løsninger i spil på tværs af branchens vigtigste dagsordener “Jeg har fulgt SiteHubs vækst og udvikling på sidelinjen i flere år og er glad for at få mulighed for at være med til at præge virksomhedens kommercielle og strategiske udvikling i årene fremover”, siger Morten Abildgaard.
Læs artikel
Hent flere nyheder
Adresse
Naverland 3
2600 Glostrup
Kort fortalt
SiteHub ApS blev etableret i 2020 og har adresse i Glostrup. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 86 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000
Likviditetsgrad
150%
God
Afkastningsgrad
17%
Meget god
Soliditetsgrad
39%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 50 100 150 200
Likviditetsgrad
150%
God
Afkastningsgrad
17%
Meget god
Soliditetsgrad
39%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
15.000
10.000
5.000
0
-5.000

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste86.61359.01631.15812.760-472
Primært resultat12.79611.3939.6062.601-1.247
Finansielle poster netto-410-183-183-142-46
Resultat før skat12.22511.2109.4232.459-1.293
Årets resultat9.5758.7477.3232.034-1.293
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
100.000
80.000
60.000
40.000
20.000
0
-20.000
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
-2.000

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver6.5012.672---
Materielle anlægsaktiver1.8671.153268--
Finansielle anlægsaktiver3.2081.8961.302309-
Anlægsaktiver i alt11.5765.7211.570309-
Omsætningsaktiver64.86749.84221.459--
Aktiver i alt76.44255.56323.02910.0435.299

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital29.94919.62411.2163.8931.859
Langfristet gæld2.8563.0583.3141.982-
Kortfristet gæld43.35232.7358.4903.684938
Passiver i alt76.44255.56323.02910.0435.299
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
80.000
60.000
40.000
20.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-07-012024-07-012023-07-012022-07-012021-07-01
Slutdato2026-06-302025-06-302024-06-302023-06-302022-06-30