Gå til indhold

Sportsbyg ApS

2018
Stiftet
1
Ansatte
Adresse
Baldersbuen 15 H, 1. tv.
2640 Hedehusene
Kort fortalt
Sportsbyg ApS blev etableret i 2018 og har adresse i Hedehusene. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK -321.521. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen specialiserede anlægsaktiviteter.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
600
400
200
0
-200
-400
-600
Likviditetsgrad
153%
God
Afkastningsgrad
-42%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
37%
God
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 1
Likviditetsgrad
153%
God
Afkastningsgrad
-42%
Ikke tilfredsstillende
Soliditetsgrad
37%
God
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
1.000
500
0
-500
-1.000

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
Omsætning-----
Bruttofortjeneste-32217-5-1251.204
Primært resultat-390-65-313-552705
Finansielle poster netto-25-24-6-2-5
Resultat før skat--88-319-554700
Årets resultat-415-88-370-433545
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0
-500
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
600
400
200
0
-200
-400
-600

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
Immaterielle anlægsaktiver515253545
Materielle anlægsaktiver042973118
Finansielle anlægsaktiver2929242222
Anlægsaktiver i alt344878131185
Omsætningsaktiver9021.4078281.3591.707
Aktiver i alt9361.4559061.4891.892

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
Egenkapital347951835531.486
Langfristet gæld-----
Kortfristet gæld5891.360722936402
Passiver i alt9361.4559061.4891.892
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
2.000
1.500
1.000
500
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
1.500
1.000
500
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31