Gå til indhold

SUS 2013 ApS

2013
Stiftet
1
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Islevdalvej 151
2610 Rødovre
Kort fortalt
SUS 2013 ApS blev etableret i 2013 og har adresse i Rødovre. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 1,3 mia. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen ikke-finansielle holdingselskaber.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
80.000
60.000
40.000
20.000
0
-20.000
Likviditetsgrad
136%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
6%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
48%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 1 2 3
Likviditetsgrad
136%
Tilfredsstillende
Afkastningsgrad
6%
Tilfredsstillende
Soliditetsgrad
48%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Omsætning
2022
2023
2024
2025
2026
3.000.000
2.500.000
2.000.000
1.500.000
1.000.000
500.000
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning2.313.0002.272.0002.208.3442.550.1832.321.548
Bruttofortjeneste1.285.0001.217.0001.135.0831.190.7031.209.378
Primært resultat105.00091.00064.85240.15598.410
Finansielle poster netto-19.000-12.000-21.629-32.826-20.760
Resultat før skat86.00079.00043.2237.32977.649
Årets resultat66.00061.00013.59911.877-9.558
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
1.500.000
1.000.000
500.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
80.000
60.000
40.000
20.000
0
-20.000

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver224.000217.000227.575240.723272.792
Materielle anlægsaktiver832.000861.000836.478913.545934.125
Finansielle anlægsaktiver15.00011.00023.65639.54712.807
Anlægsaktiver i alt1.088.0001.089.0001.087.7091.193.8151.219.724
Omsætningsaktiver764.000833.000853.111940.0031.006.868
Aktiver i alt1.852.0001.922.0001.940.8202.133.8182.226.592

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital880.000870.000820.031772.745907.519
Langfristet gæld412.000418.000410.329453.788462.059
Kortfristet gæld560.000634.000710.460907.285857.014
Passiver i alt1.852.0001.922.0001.940.8202.133.8182.226.592
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
2.500.000
2.000.000
1.500.000
1.000.000
500.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
1.000.000
800.000
600.000
400.000
200.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-05-012024-05-012023-05-012022-05-012021-05-01
Slutdato2026-04-302025-04-302024-04-302023-04-302022-04-30