Gå til indhold

T-T ELECTRIC ApS

2002
Stiftet
0
Ansatte
Adresse
c/o Revision & Råd A/S
Klosterbakken 12, 1. tv.
5000 Odense C
Kort fortalt
T-T ELECTRIC ApS blev etableret i 2002 og har adresse i Odense C. I 2025 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 7,4 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen engroshandel med andre maskiner og andet udstyr.
Direktion
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0
Likviditetsgrad
358%
Meget god
Afkastningsgrad
10%
God
Soliditetsgrad
76%
Meget god
Likviditetsgrad
358%
Meget god
Afkastningsgrad
10%
God
Soliditetsgrad
76%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2021
2022
2023
2024
2025
4.000
3.000
2.000
1.000
0

Resultatopgørelse

2025
2024
2023
2022
2021
ValutaDKKEUREUREUREUR
Omsætning-----
Bruttofortjeneste7.4158.7708.5196.8916.118
Primært resultat2.7143.9073.8212.7512.119
Finansielle poster netto28129-12-511
Resultat før skat2.7414.0363.8092.7002.120
Årets resultat2.0982.9932.8132.0151.415
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2021
2022
2023
2024
2025
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2021
2022
2023
2024
2025
3.000
2.500
2.000
1.500
1.000
500
0

Aktiver

2025
2024
2023
2022
2021
ValutaDKKEUREUREUREUR
Immaterielle anlægsaktiver370463260235178
Materielle anlægsaktiver5.3353.9143.7723.4173.524
Finansielle anlægsaktiver289308285307302
Anlægsaktiver i alt5.9944.6854.3173.9594.003
Omsætningsaktiver21.58820.98919.50417.86716.422
Aktiver i alt27.58225.67423.82221.82620.425

Passiver

2025
2024
2023
2022
2021
ValutaDKKEUREUREUREUR
Egenkapital20.87119.77317.78115.56814.153
Langfristet gæld482248360459984
Kortfristet gæld6.0375.4665.6035.7225.179
Passiver i alt27.58225.67423.82221.82620.425
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2021
2022
2023
2024
2025
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2021
2022
2023
2024
2025
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2025
2024
2023
2022
2021
Startdato2025-01-012024-01-012023-01-012022-01-012021-01-01
Slutdato2025-12-312024-12-312023-12-312022-12-312021-12-31