Gå til indhold

Viamaja ApS

2020
Stiftet
65
Ansatte
Seneste nyheder
Hent flere nyheder
Adresse
Morsøvej 1
8800 Viborg
Kort fortalt
Viamaja ApS blev etableret i 2020 og har adresse i Viborg. I 2026 viste regnskabet en bruttofortjeneste på DKK 25 mio. Virksomheden er et anpartsselskab i branchen detailhandel med køkkenudstyr og service mv.
Direktion
Bestyrelse
Ejerforhold
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
8.000
6.000
4.000
2.000
0
Likviditetsgrad
173%
God
Afkastningsgrad
20%
Meget god
Soliditetsgrad
41%
Meget god
Opgjort i fuldtidsækvivalenter (FTE)
Ansatte
, 2022 2023 2024 2025 2026 , 0 20 40 60
Likviditetsgrad
173%
God
Afkastningsgrad
20%
Meget god
Soliditetsgrad
41%
Meget god
Beløb i DKK 1.000
Primært resultat
2022
2023
2024
2025
2026
10.000
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Resultatopgørelse

2026
2025
2024
2023
2022
Omsætning-----
Bruttofortjeneste25.43817.47312.9637.0593.573
Primært resultat8.6704.9225.4753.2111.721
Finansielle poster netto-415-268-165-99-154
Resultat før skat8.2554.6635.3093.1121.360
Årets resultat6.3413.6364.1362.4271.015
Beløb i DKK 1.000
Bruttofortjeneste
2022
2023
2024
2025
2026
30.000
25.000
20.000
15.000
10.000
5.000
0
Beløb i DKK 1.000
Årets resultat
2022
2023
2024
2025
2026
8.000
6.000
4.000
2.000
0

Aktiver

2026
2025
2024
2023
2022
Immaterielle anlægsaktiver695714634515504
Materielle anlægsaktiver992186656775
Finansielle anlægsaktiver745300299362161
Anlægsaktiver i alt2.4321.201998945740
Omsætningsaktiver41.84124.91419.72212.4266.897
Aktiver i alt44.27326.11420.72013.3717.638

Passiver

2026
2025
2024
2023
2022
Egenkapital18.26311.9228.2864.1501.724
Langfristet gæld1.8511.0881.235689270
Kortfristet gæld24.15813.10411.1428.4135.522
Passiver i alt44.27326.11420.72013.3717.638
Beløb i DKK 1.000
Aktiver i alt
2022
2023
2024
2025
2026
50.000
40.000
30.000
20.000
10.000
0
Beløb i DKK 1.000
Egenkapital
2022
2023
2024
2025
2026
20.000
15.000
10.000
5.000
0

Regnskabsperiode

2026
2025
2024
2023
2022
Startdato2025-07-012024-07-012023-07-012022-07-012021-07-01
Slutdato2026-06-302025-06-302024-06-302023-06-302022-06-30